Новини

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 209, процедура реєстрації юридичних осіб та ФОП в умовах воєнного стану зазнала деяких суттєвих змін, які діятимуть до припинення воєнного стану.

Товарний знак – унікальна комбінація літер, цифр, зображення тощо, що вирізняє виробника товарів або послуг серед конкурентів та має відповідну реєстрацію згідно з Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг». Товарний знак часто плутають з поняттями «торгова марка», «логотип», «бренд», але перший, серед інших, вирізняє законна процедура реєстрації, хоча в Україні часто використовується також поняття «торговельна марка», як синонім до «товарного знаку».

У разі розширення бізнесу на території України, у юридичної особи може виникнути потреба у відкритті філії або представництва. Згідно з ст. 95 Цивільного кодексу України, філії та представництва є відокремленими підрозділами юридичної особи. Тобто, статусу окремих юридичних осіб вони не мають, здійснюють свою діяльність на основі положення.

У разі зміни місця реєстрації ФОП, необхідно правильно переоформити відомості про підприємця в Державному реєстрі, податкових органах та органі ліцензування (за необхідністю).

Зміни, які відбулися в податковому законодавстві протягом останніх, років вплинули на діяльність ФОП та спричинили низку судових позовів про оскарження штрафів. Недотримання форм обліку, звітності, незнання законодавства є причиною застосування штрафних санкцій. У даній публікації можна ознайомитися з правилами ведення форми товарного обліку, відповідальністю за порушення обліку товарів та реалізацію необлікованих товарів.