В неприємну ситуацію потрапив нещодавно один підприємець. Він звернувся до нас за допомогою, коли виправити становище вже було досить складно. Цей підприємець позбувся своєї фірми, вдавшись до розповсюдженого методу альтернативної ліквідації, що передбачає зміну засновника і директора. Проблеми почалися, коли новий номінальний директор вирішив подати уточнені нульові декларації з податку на прибуток та ПДВ.

Подивіться, що за наслідки тягнуть за собою такі нехитрі дії:

  1. Всі контрагенти, що отримували від компанії товари чи послуги, потрапляють під донарахування податків — в них скасовуються усі витрати, що були понесені під час роботи з даною компанією і зменшували загальну базу оподаткування відносно податку на прибуток, в той час як всі відрахування з ПДВ знімаються. Відповідно, це призводить до додаткових нарахувань.
  2. Вказані контрагенти, окрім прямих донарахувань, отримують особливий контроль від податкових органів, оскільки подібна “поведінка” викликає підозри щодо можливих дій з “одноденними” фірмами. Варто зазначити, що саме боротьба з “одноденними” фірмами та всіма, хто співпрацює з ними, є одною з головних задач органів оподаткування.В результаті вищезазначених факторів, ви серйозно зіпсуєте відносини з тими контрагентами, що потрапили під їх вплив. Це значно погіршить репутацію вашої компанії та вас персонально і створить незручності в подальшій роботі.
  3. Підвищена увага податкових органів буде поширюватись не лише на контрагентів, алей на вас, як посадову особу, що, більш за все, призведе до зайвих перевірок.
  4. Додаткові витрати очікуватимуть на вас і якщо теперішній номінальний директор запропонує викупити компанію для відновлення звітності.