При здійсненні підприємницької діяльності, платником податку видається податкова накладна на вимогу покупця. В подальшому, цей документ є підставою для нарахування грошових податкових коштів, що є складовою податкового кредиту. Податкова накладна підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою зменшення податкових ризиків, які можуть виникнути під час здійснення реєстрації податкових накладних та розрахунків, важливо заручитися підтримкою профільних спеціалістів юридичної фірми «Юдей», які здатні допомогти уникнути помилок. Сумлінні платники ПДВ також можуть потрапити під блокування податкових накладних, оскільки нерідко в розрахунках з податковими агентами допускають невідповідність даних видів діяльності з основними засобами, наявними у платника податку.

З практики спеціалістів юркомпанії «Юдей» вбачається, що блокування податкових накладних не завжди є обґрунтованим. А у випадку подання всіх необхідних документів за фактом блокування,  не завжди зазначені податкові документи підлягають розблокуванню.

Різновиди практичних проблемних питань з якими стикаються суб’єкти господарювання:

  • Внесення платника до списку ризикових;
  • Реєстрація заблокованих податкових накладних;
  • Непред’явлення певних документів (банківських виписок, ТТН, довіреностей, сертифікатів якості та ін.);
  • Пред’явлення документів, які складено з порушенням чинного законодавства;
  • Відсутність письмових роз’яснень щодо підтвердження відомостей визначених у накладній;
  • Зупинення реєстрації податкової накладної;
  • Ненадання форми 20-ОПП з зазначенням всіх активів.

Етапи розблокування податкових накладних:

  1. Адміністративний порядок – подання скарги на рішення про відмову в реєстрації розрахунку коригування/ податкової накладної на рішення комісії регіонального рівня. В рамках вирішення питання в адміністративному порядку, передбачається додатковий інструмент – залучення Ради бізнес-омбудсмена, як додатковий порядок оскарження неправомірності дій контролюючого органу.
  2. Судовий  порядок - За результатами розгляду скарги ухвалюється рішення, незгода з яким – є підставою для звернення до суду.

Блокування реєстраційної дії податкових накладних може негативно вплинути на взаємовідносини з покупцями та, як наслідок, створити підстави для видання штрафних санкцій. Спеціалісти «Юдей» допоможуть не тільки уникнути проблем з блокуванням податкових накладних, але й за фактом наявності перепон у суб’єкта господарювання та не вирішення питання ним самостійно питання розблокування у досудовому порядку шляхом подання скарги  – успішно вирішити питання  в судовому порядку.