Будь-яка угода вимагає впевненості в обов'язковості і благонадійності ділового партнера. Особливо коли в справу вкладено колосальну працю, а на кону стоять значні суми.

Чи плануєте співпрацю з новим постачальником і не хочете ризикувати, вносячи велику передоплату?

Укладаєте контракт на спільний проект і бажаєте впевнитися, чи достатньо надійний компаньйон?

Чи збираєтеся підписати договір з відстрочкою платежу, але сумніваєтеся в сумлінності другого учасника угоди?

На виручку прийде перевірка контрагента. Яке б позитивне враження не справляв потенційний партнер, необхідно роздобути всю можливу інформацію про нього, перш ніж вступати в ділові відносини. Перевірка допоможе з'ясувати, хто ховається за респектабельною вивіскою, чи заслуговує компаньйон довіри і не тягнеться за ним шлейф скандальних історій.

Які документи запитує юрист при перевірці контрагента

  • свідоцтво про державну реєстрацію;
  • статут компанії;
  • дані про представництвах і філіях;
  • інформацію про керівництво, акціонерів і раді директорів;
  • бухгалтерську звітність - за поточний період і попередні три роки;
  • відомості по штрафам та заборгованостях;
  • звіти про перевірки контролюючими органами;
  • інформацію про участь в арбітражних спорах і наявності виконавчих проваджень;
  • дані про податкові порушення.

До яких висновків дозволяє прийти перевірка

Завдяки отриманій інформації юристи виносять обґрунтовану оцінку надійності та платоспроможності компанії, безпомилково виявляють фірми-одноденки, обчислюють ознаки загрожує банкрутства. За підсумками проведеної роботи вони дають клієнту одну з наступних рекомендацій:

  • від укладення угоди краще відмовитися;
  • оформлення договору безпечно;
  • умови угоди слід змінити, щоб знизити потенційні ризики.

Винесена ухвала фахівці підкріплюють документами, цифрами і фактами.

Коли перевірка контрагента настійно рекомендується

Фахівці радять проводити перевірку благонадійності контрагента перед укладенням договору в 10 випадках з 10. Це вбереже від багатьох негативних наслідків. Особливо важливо отримати інформацію про нового партнера, якщо:

  • планується довгострокове співробітництво;
  • договір має на увазі внесення передоплати;
  • контрагент зареєстрований в іншому регіоні;
  • відсутні дані про державну реєстрацію потенційного партнера;
  • з боку контрагента в оформленні беруть участь неуповноважені особи або посередники;
  • компанія зареєстрована незадовго до укладання угоди.

Чим небезпечне співробітництво з неперевіреними партнером

Крім очевидного ризику - фінансового, існує ряд інших.

Законодавчий ризик

У разі укладення угоди з недобросовісним партнером другому учаснику загрожують небажані наслідки з боку ФНС. Йому доведеться нести податкові зобов'язання «за себе і за того хлопця», і він надовго опиниться в зоні пильної уваги податкових органів. Якщо з боку контрагента буде допущено велике порушення, без провини винну другу сторону можуть притягнути до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.

Ризик претензій до осіб, які уклали угоду

Провальна операція з недбайливим партнером може обернутися неприємними наслідками для посадових осіб, відповідальних за її ув'язнення. Акціонери і керівництво компанії можуть покласти на ініціаторів договору зобов'язання по компенсації завданих збитків.

Репутаційний ризик

Співпраця з безчесним контрагентом може завдати серйозної шкоди репутації компанії. На відновлення підірваної довіри буде потрібно немало часу і зусиль. Простіше не допустити угоди з неперевіреною фірмою, ніж усувати наслідки. Тому юридична перевірка контрагентів повинна стати нормою для піклується про свою репутацію компанії.

Перевірка зарубіжних контрагентів

Висновок зовнішньоекономічної угоди вимагає більш грунтовної перевірки компаньйона. У разі його недобросовісності компанія-підрядник зазнає суттєвих збитків. Іноземного партнера важче залучити до відповідальності, та й арбітражний процес з його участю буде більш складним і витратним. При перевірці закордонного партнера слід з'ясувати його фінансовий стан і уточнити правовий статус. Необхідно також отримати інформацію про те, чи не ведеться щодо цієї фірми процедура ліквідації, чи немає даних про ризик банкрутства.

Допомога юриста в перевірці контрагента

Якщо хочете з'ясувати, що являє собою ваш потенційний партнер, звертайтеся в нашу компанію. Наші юристи мають у своєму розпорядженні усіма інструментами, необхідними для глибокої і якісної перевірки благонадійності фірми, з якою ви збираєтеся підписати угоду. Ми підключимо зв'язку та повноваження, щоб отримати всі необхідні дані, і застосуємо знання і досвід, щоб проаналізувати їх і дати вам обґрунтовану рекомендацію.