Податкова амністія – одноразове добровільне декларування доходів та сплата податків, які є простроченими, без нарахування штрафних санкцій. Податкова амністія оголошується на певний термін, протягом якого платники податків повинні задекларувати свої доходи. При цьому, як правило, джерела походження коштів та їх реальна сума не перевіряється податковою службою і платник податків має змогу самостійно визначати визначену вартість до сплати (винятком є закордонні активи, на які необхідно надати документальне підтвердження).

За правилами останньої податкової амністії не користуватися правом подавати одноразову декларацію могли наступні фізичні особи:

  • ті, активи яких не перевищують суму в 400 000 грн.;
  • які мають у власності квартиру або декілька, загальна площа яких не перевищує 120 м2 або житловий будинок площею не більше 240 м2;
  • які мають у власності об’єкти нежитлової нерухомості, загальна площа яких не перевищує 60 м2;
  • власники земельних ділянок, в межах площ, дозволених для безоплатної передачі;
  • власники одного некомерційного транспортного засобу (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб, транспортного засобу, середньо ринкова вартість якого перевищує 400 000 грн., літака, гелікоптера, яхти, катера тощо).