Патент – виключне право на винаходи, раціоналізаторські рішення, вироби, процеси тощо, яке встановлюється згідно із законодавством України та не може бути порушеним. В Україні запатентувати власну ідею, щодо якогось винаходу або методу роботи, не можна, отримати патент можливо лише довівши значущість ідеї та втіливши її у винахід або процес.

Головні вимоги до винаходу, який хоче запатентувати особа, - новизна, винахідливість, корисність, можливість використання у виробництві або повсякденному житті. Отримати патент можна в Українському інституті інтелектуальної власності Укрпатент.

До кожного виробу, винаходу, корисної моделі, в обов’язковому порядку, йде опис, в якому зазначається суть винаходу та затверджується обсяг правової охорони щодо прав інтелектуальної власності. Після реєстрації винаходу Національний орган інтелектуальної власності публікує інформацію про державну реєстрацію винаходу в Бюлетені відомостей про державну реєстрацію.

Отримання патенту є платною послугою, вартість якої від 10 000 до 35 000 грн. Вартість залежить від замовника патенту: для фізичних осіб вона менша, для юридичних, відповідно, більша. Найвища ціна за патент передбачена для юридичних осіб-нерезидентів України.