Досудове врегулювання – можливість вирішення спірної ситуації, яка перебуває в зоні дії цивільної відповідальності осіб або органів влади, без доведення до судового засідання. Досудове врегулювання, фактично, не визначено в Цивільно-процесуальному кодексі, але, при заповненні позовної заяви до суду, та у матеріалах справи, як правило, зазначається чи були спроби досудового врегулювання питання і як вони вирішилися. Найчастіше користуються методом досудового врегулювання при вирішенні спірних питань щодо стягнення проблемної заборгованості, земельних спорів з органами місцевого самоврядування тощо.

Експортна операція – передача іноземним контрагентам у власність товарів, послуг, робіт тощо. Проведення експортних операцій вимагає досить кропіткої роботи із документацією та консультацій досвідчених юристів, які допоможуть оптимізувати витрати. Як правило, допомагають підприємцям проводити експортні операції аутсорсингові компанії, які мають у своєму штаті юристів та висококваліфікованих бухгалтерів.

Щоб провести експортну операцію, необхідно зареєструвати свою юридичну особу / фізичну особу-підприємця на митниці, надати сертифікати на продукцію (за необхідністю), замитнити товар.