Продовжуючи існувати (або створивши правонаступника) при альтернативних способах ліквідації (продаж чи реорганізація) підприємство в повній мірі залежатиме від нового власника. Від його недобросовісних дій (що мають на меті матеріальну вигоду), можуть постраждати ( а також зазнати серйозних витрат) як контрагенти, з якими підприємство працювало до початку альтернативної ліквідації, так і окремі фізичні особи — співробітники підприємства і посадові особи, що отримували гроші від підприємства.

У разі простої зміни засновників і директора, майбутні власники (директори) не тільки будуть управляти подальшою господарською діяльністю організації, а й отримають можливість подати регресний позов щодо минулої господарської діяльної підприємства, оскільки законодавство залишає право вимагати в судовому порядку (в межах терміну позовної давності ) повернення безпідставно виплачених контрагенту коштів.

 Ця можливість також є у нових засновників (директорів) при реорганізації підприємства, оскільки створене при реорганізації (як в разі злиття, так і при приєднанні) юридична особа є правонаступником всіх правовідносин реорганізованих підприємств протягом строку позовної давності (3 роки).

Новий власник може, провівши аналіз господарської діяльності, отримати виписки з банківського рахунку про операції з контрагентами, і потім запитати у контрагентів документи, на підставі котрих вони отримували оплату (за операціями з не закінченим терміном позовної давності).

Якщо вказані документи відсутні або некоректно оформлені (в т.ч. підписані не уповноваженою особою) і не минув строк позовної давності, новий власник, подавши регресний позов, може стягнути в судовому порядку з контрагентів суми цих виплат, мотивуючи незаконність їх отримання.

Обов'язок доведення в судовому процесі лягає на відповідача, тобто контрагента, що значно зменшує зусилля новому власнику для подачі даних позовів по кожній операції всім контрагентам.

В результаті контрагенти понесуть в кращому випадку юридичні витрати, в гіршому втратять кошти в повному розмірі позову. Це не може не позначитися на лояльності контрагентів по відношенню до попередніх власників підприємства, що своїми діями створили можливість подібної ситуації.

Ґрунтуючись на нашому досвіді роботи з підприємствами, які провели ліквідацію альтернативними методами, можна стверджувати, що недобросовісна поведінка нових власників юридичних осіб не є рідкістю. Особливо, якщо фірма продається сторонній особі, що не пов’язана моральними або юридичними зобов’язаннями з попередніми власниками.