Юристи нашого агентства пропонують супровід угод із зарубіжними партнерами в сфері інтелектуальної власності: консультації, розробку договорів, оцінку фінансового стану підприємств і багато іншого.

Розробка ліцензійного договору

На етапі переговорів з іноземним партнером потрібно вирішити: правова система якої країни буде регулювати відносини між компаніями? Можна вибрати законодавство однієї зі сторін або застосовувати систему права будь-якої держави. Припустимо обмежитися тільки міжнародними законодавчими актами. Мають право на існування такі договори, де різні види співпраці регулюються різними правовими системами. Але потрібно розуміти, що не у всіх країнах сформований механізм захисту інтелектуальної власності та авторських прав. Також необхідно враховувати особливості і обмеження систем права різних країн. Наприклад, в США заголовки, слогани, списки інгредієнтів, тексти, набрані шрифтом Брайля, є суспільним надбанням.

Який суд буде регулювати відносини

При складанні договору важливо визначити, до якого суду ви будете звертатися в разі потреби. Тут також можна вибирати: суди Росії, суди країни, де працює ваш контрагент, або будь-якого іншого держави. Спеціально для вирішення спорів компаній, розташованих в різних країнах, створені міжнародні комерційні арбітражні суди. Вони є в Великобританії, Франції, Китаї, Швеції та інших країнах, в тому числі, в Росії. Якщо ви виберете міжнародний арбітраж, вказуйте конкретний суд, а не тільки країну. У деяких світових столицях (наприклад, в Лондоні), таких судів кілька.

В окремих випадках вибір суду обмежується нюансами законодавства: наприклад, згідно зі статтею 248 АПК РФ, суперечки із приводу патентів і товарних знаків, виданими в Росії, можуть розглядатися тільки російським арбітражним судом.

Якщо не вносити в договір уточнення про суд, позови можна буде подавати тільки в тій країні, де знаходиться майно відповідача.

Договір про відчуження виключного права

Знизити ризики міжнародного співробітництва допоможе угоду про перехід прав на інтелектуальну власність в результаті виконання певних умов. Згідно зі статтею 1234 ЦК України, набувач отримує виняткове право на інтелектуальну власність, як тільки договір проходить державну реєстрацію. Автор передає йому всі права, крім особистих немайнових - на ім'я, авторство, цілісність твору. При цьому якщо набувач не вніс гроші за покупку прав протягом зазначеного терміну або не відправляти авторські відрахування вчасно - договір вважається розірваним, навіть до суду подавати не треба.

Особливості судових розглядів

Якщо без судових розглядів не обійтися, юрист допоможе визначити вартість позову. Іноді витрати перевищують суму, яку отримає позивач, якщо виграє суд. Також юрист порадить, як домогтися арешту майна відповідача в іншій країні, щоб забезпечити позовні вимоги.

Потрібна консультація юриста по авторському праву? Звертайтеся!

Фахівці нашого агентства дадуть відповідь на будь-яке питання про співпрацю з міжнародними партнерами в області інтелектуальної власності. Також проводимо експертизи документів, допомагаємо скласти договори про співпрацю, сприяємо в проведенні переговорів.